Szef MSWiA: dokonujemy oceny pracy wojewodów na bieżąco

Zmiany personalne i strukturalne w rządzie, sytuacja w rejonie Calais oraz ataki na Polaków w Wielkiej Brytanii były tematem rozmowy ministra Mariusza Błaszczak na antenie radiowej jedynki.

Szef MSWiA podkreślił, że wszelkie zmiany w rządzie zostaną przeprowadzone w tym tygodniu i będą to decyzje, o których powie Pani Premier. Minister mówił także o pracy wojewodów.

- Dokonujemy oceny ich pracy na bieżąco. Co miesiąc są spotkania w MSWiA. Chciałbym powiedzieć o jednej zasadzie - nikt z nas nie jest przypisany do swojego stanowiska, nic nam się nie należy, wszystko jest związane z nasza pracą – podkreślił minister Mariusz Błaszczak.

Szef MSWiA odniósł się także do sytuacji w rejonie Calais, gdzie imigranci regularnie atakują kierowców ciężarówek przewożących ładunki do Wielkiej Brytanii.

- Słyszymy zapewnienia, że ten obóz uchodźców zostanie zlikwidowany. To była deklaracja Prezydenta Francji, zobaczymy jak ona zostanie wprowadzona w życie – stwierdził minister Mariusz Błaszczak.

Minister mówił także o atakach na Polaków w Wielkiej Brytanii. Przypomniał, że władze brytyjskie zapewniły, że będą reagować na każdy tego typu przypadek oraz dodał, że na miejscu są oficerowie polskiej policji.

-Mam nadzieję, że odnoszenie się do Polaków, szczególnie ze strony tabloidów brytyjskich się zmieni. Dotychczas byliśmy traktowani bardzo źle i niesprawiedliwie. Moja teza jest taka, że poprawność polityczna powodowała, że nie mogli być tak krytycznie oceniani ci, który są sprawcami frustracji, a więc chociażby uchodźcy. A Polacy, ze względu na to, że jesteśmy tożsami kulturowo z Brytyjczykami takim niesprawiedliwym osądom podlegali – powiedział szef MSWiA.