Minister Mariusz Błaszczak: Realizujemy to o czym mówiliśmy w kampanii wyborczej

- Prawo i Sprawiedliwość jest konsekwentne. Realizujemy to o czym mówiliśmy w kampanii wyborczej – powiedział na antenie TVP INFO minister Mariusz Błaszczak.

Minister stwierdził, że jednym z większych sukcesów kierowanego przez niego resortu było zabezpieczenie Światowych Dni Młodzieży.

- Do Polski przyjechali pielgrzymi z całego świata i doświadczyli tego, że jesteśmy krajem gościnnym i bezpiecznym. Podczas ŚDM zdarzyło się coś przełomowego, pielgrzymi wiwatowali na cześć polskich policjantów – podkreślał szef MSWiA.

Podczas rozmowy, minister przypomniał także o przygotowanym Programie Modernizacji Służb  Mundurowych

-To jest program wzorowany na programie przyjętym przez premiera Jarosława Kaczyńskiego w 2007 roku. Sami policjanci mówili, że program rządu Jarosława Kaczyńskiego przywrócił im godność – stwierdził szef MSWiA.

Kolejną z inicjatyw, o której mówił minister było przywracanie zlikwidowanych przez koalicję PO-PSL posterunków policji. Mariusz Błaszczak podkreślił, że właśnie takich działań oczekują mieszkańcy małych miejscowości.

Minister odniósł się także do zaniedbań Biura Ochrony Rządu przy organizacji wizyty śp. Prezydenta Lecha Kaczyńskiego w Katyniu 10 kwietnia 2010 r.  

-Dla mnie nie do zaakceptowania jest to, że po tragedii smoleńskiej, szef BOR dostał nominację generalską (…) Biuro Ochrony Rządu było kierowane przez ludzi niekompetentnych. Niezbędna jest dogłębna zmiana, ta zmiana jest przeprowadzana – podkreślił szef MSWiA. Minister dodał, że jest przekonany, że prokuratura wyciągnie konsekwencje wobec winnych zaniedbań przy organizacji wizyty 10 kwietnia 2010 r.